הכל על גת

גת

מה זה גת?

גת הוא צמח שמקורו במזרח אפריקה ובחצי האי ערב. את הגת נוהגים ללעוס כדי למצות את החומרים שבו שהם בעלי השפעה חיובית לגוף ולנפש. תחילת המנהג ביוצאי תימן, אך כיום רבים מגלים את התכונות שבו ונוהגים ללעסו מפעם לפעם כריפוי לבעיות שונות או סתם כהנאה. עדיין לא ניסיתם? זה הזמן! התקשרו עכשיו.

איך לועסים את הגת?

בצמח הגת ישנם חלקים רבים שאינם אכילים. אולם הגת הנקי שאנו משווקים מבית "גת אביגדור" הוא גת שנבחר בקפידה ומכיל רק את העלים הראויים לאכילה. את העלים נוהגים ללעוס בצד הפה עד שמרגישים שהם מוצו היטב. אחר כך אפשר לזרוק את שאריות העלים או לאכלם, איש הישר בעיניו.

מה צריך לדעת לפני שמתחילים ללעוס גת?

טעמו של הגת הוא מר במקצת. בתחילה זה עלול להרתיע, אבל בהמשך מתרגלים. בשעת הלעיסה יש להרבות בשתייה. השפעת הגת היא הדרגתית. לעסתם ולא הרגשתם כלום? הסיבה היא שלא לעסתם מספיק. בכל עלה יש מעט חומר פעיל וצריך למצות אותו היטב. אם תתמידו, גם תרגישו.

איך בודקים את הגת?

הגת שאנו משווקים מבית "גת אביגדור" הוא בדרך כלל נקי. עם זאת, כפי שההלכה דורשת (בכל הירקות העליים), יש להשרותו 2-3 דקות במי סבון, לשטוף היטב, להסתכל כנגד מקור אור ולהסיר בעזרת הציפורן כל מה שנראה חשוד (במקרה של גת חבשי יש להוסיף ולטחון עם מעט מים, ולאחר מכן לסנן ולשתותו כמיץ).

מה הויטמינים והמינרלים המצויים בצמח הגת?

הגת הוא בעל ערכים תזונתיים של מזון על. הוא משופע בברזל (פי 18 מברוקולי), ויטמין סי, סידן (פי 6 מברוקולי), בטא קרוטן (פי 9 מברוקולי) ועוד מרכיבים בדומה לשאר ירקות העליים. עכשיו אתם גם יודעים כמה זה בריא ללעוס גת.

מהי השפעת הגת?

הגת מפחית תיאבון, ממריץ את מחזור הדם ומגביר ערנות וריכוז (מעולה לסובלים מעייפות כרונית). הוא גם מרומם את הרוח! הגת הוא טבעי, אין לו תופעות לוואי, ואינו מבלבל את הדעת, מה שמאפשר ללועסים לתפקד היטב בזמן הלעיסה ולאחריה. לא סתם יותר ויותר אנשים בוחרים ללעוס גת (אינו מהווה התוויה תרופתית).

האם גת זה חוקי?

צמח הגת הוא חוקי בישראל ומותר למכירה בצורתו הטבעית ללא הגבלה. עם זאת, מכירת "מיץ גת" נאסרה בחוק מסיבות שונות. מכל מקום, ניתן להכין מיץ גת ביתי על ידי טחינת הגת במיקסר עם מעט מים חמים, סחיטת העיסה בתוך בד צפוף, סינון, והוספת ממתיקים לפי הטעם. תוכלו לקרוא על זה באתר: gatavigdor.co.il.

מה זה גת חבשי?

גת חבשי הוא זן הגדל בעיקר באתיופיה ועוצמתו חזקה במיוחד. הוא מעורר יותר, מפחית תיאבון יותר, ומרומם את הרוח הרבה יותר. הגת החבשי לא מגודל בארץ כיוון שתנאי האקלים כאן אינם מתאימים לו. הוא מגיע לארץ 3 פעמים בשבוע, בימים ראשון, שלישי וחמישי וניתן להזמינו אצלנו בתיאום מראש.

מה הקשר בין גת ליהדות?

כיוון שצמח הגת מועיל מאד לערנות וריכוז, יותר ויותר לומדי תורה משתמשים בו כדי להפיג את העייפות וללמוד במשך שעות ארוכות במרץ רב. כך עושים גם סופרי סת"ם ובעלי מקצועות אחרים הדורשים ערנות וריכוז. הגת פשוט מאפשר להם להמשיך במלאכתם נאמנה ועם ביצועים משופרים. שווה לנסות.

האם הגת חייב במעשרות ומה מברכים עליו?

הגת פטור ממעשרות כי אין בולעים אותו (רק לועסים וממצים את המיץ) ולכן הוא רק נותן טעם כעלי תה (ראה ספר משפטי ארץ עמ’ 24). מאותה סיבה מברכים עליו "שהכל" ולא אדמה (כשורש לעקריץ במשנ"ב רב קעו). אבל אם בא לכם לבלוע- לכו ועשו שאלת חכם.

למה דווקא גת אביגדור?

לפני שהתחלנו לשווק את גת אביגדור, ניסינו כמעט את כל המוצרים הקיימים בשוק. נוכחנו לדעת שאין גת איכותי יותר מזה, הן מבחינת נקיות, הן מבחינת טריות, והן מבחינת השפעה. לכן החלטנו שאת הגת הזה אנחנו רוצים לקדם ולהפיץ. רק את הטוב ביותר שאנו מאמינים בו.

מה אני עושה אם לא התחברתי לטעם?

ניסית ללעוס גת, אבל לא התחברת לטעם? ניסית לתת לזה זמן אבל לא התרגלת? אל דאגה! אנו בגת אביגדור משווקים מספר זנים שלכל אחד טעם ומרקם משלו. לא הצלחת להתחבר לאחד? תנסה זן אחר. הניסיון שלנו מלמד שלאחר כמה ניסיונות כל אחד מוצא את הזן שמדבר אליו.

האם יש אחריות על האיכות?

בהחלט כן! בדרך כלל המוצרים שלנו הם מהשורה הראשונה מבחינת איכות וטריות, אך אם בכל זאת נפל ח"ו פגם במוצר אנא החזירוהו אלינו באריזתו המקורית ונחליפו באחר. אנו רוצים שתיהנו מהגת המשובח ביותר, ועם השירות הטוב ביותר.

כמה זה עולה?

מחירי הגת מתחילים מ-35 שקלים ומגיעים עד ל-70 ואפילו ל-100 שקלים בזנים מסוימים. ככלל, אנו ממליצים לנסות תחילה את החבילות היותר זולות, כיוון שאם תאהבו את זה פשוט תחסכו כסף. תמיד תוכלו לנסות גם את האחרים. בקיצור, יש גת לכל כיס, התקשרו והזמינו.

אז איפה אפשר להשיג גת?

אצלנו בעיר אלעד. כן. יש גת באלעד. ברחוב רש"י 4 בתיאום טלפוני מראש. אז למה אתם מחכים? התקשרו 052-7644100

* לבירור נקודות שיווק במקומות אחרים בארץ היכנסו לאתר גת אביגדור תחת הכותרת "איפה קונים גת?" * אין באמור להוות התוויה תרופתית כלשהי * גת באלעד | איפה קונים גת באלעד? | גת | גת ישראלי | גת אדום | גת חבשי | הכל על גת *

ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: